sekretariat@zzm.elblag.pl (55) 234-10-75    Facebook
Tryb domyślny
Tryb nocny
Duży kontrast Aa Aa Aa Rozmiar tekstu    A-     A     A+   

media o ZZM

 

 

 

                                        

W parku im. Bolesława Nieczuja- Ostrowskiego można zobaczyć warzywne rabaty. Skąd pomysł na taką inicjatywę?

- Z inicjatywy pracowników, zamiast tworzyć wyłącznie barwne rabaty, Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu zdecydował wykorzystać do kompozycji roślinnych również warzywa i zioła. Wprawdzie parki miejskie to zazwyczaj zielona przestrzeń publiczna pełniąca funkcje wypoczynkowe, sportowe czy rekreacyjne, jednak coraz częściej pełnią też funkcję edukacyjną i ekologiczną - mówi Leon Budzisiak, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu.

 

 

 

                                      

Warzywniak w środku miasta? Tak! Na taki pomysł wpadli w Elblągu! Ogródek znajduje się między ulicami Mickiewicza i Żeromskiego w parku im. gen. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego. Mieszkańcy są nim zachwyceni.

Urban farming to coraz bardziej popularna forma wykorzystania przestrzeni miejskiej do uprawy roślin użytkowych. Jak widać, dobre zwyczaje przyjmują się także w Elblągu. Na pomysł stworzenia pierwszego w mieście ogródka edukacyjnego, w którym rosną warzywa, zioła, kwiaty, wpadli właśnie pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej.

 
Czytaj więcej na http://dziennikelblaski.pl/650926,Park-pelen-warzyw-ZDJECIA.html

 

 

                                          

Pandemia i związane z nią ograniczenia okazały się trudne do wytrzymania dla spragnionych wypoczynku na łonie przyrody. Wielu z powątpiewaniem wyraża się  na temat zasadność ich wprowadzenia i z radością przyjmuje wiadomości o zniesieniu kolejnych obostrzeń. Przejawem złagodzenia zakazu gromadzenia się jest swoisty boom na imprezy na świeżym powietrzu.

Z chwilą ogłoszenia poluzowania obostrzeń, skutkiem którego obecnie można gromadzić się w grupach do 150 osób, Zarząd Zieleni Miejskiej został zasypany wnioskami o wynajem wiat znajdujących się w Bażantarni.   Elblążanie chętnie korzystają z oferty Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu i rezerwują będące w zasobach ZZM wiaty.

   

                                      

W parku im. generała Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego, między ulicami Mickiewicza i Żeromskiego, ponownie zapełniły się warzywne rabaty. Inicjatywa Zarządu Zieleni Miejskiej ma nie tylko wymiar ekologiczny, ale także edukacyjny. - Opiekunowie wraz z dziećmi mogą śledzić cały proces wzrastania i rozwoju roślin w naturalnym środowisku, odgadywać ich rodzaje – mówią pracownicy ZZM.

Czytaj więcej na https://www.portel.pl/spoleczenstwo/warzywna-enklawa-w-srodku-miasta/118289

   

                                     

Coraz więcej terenów w Elblągu nie jest koszonych, by poprawić retencję wody. Powstają też miejskie łąki, jedna z nich w samym centrum miasta, między jezdniami alei Armii Krajowej.
Systematyczne powiększanie terenów o ograniczonym koszeniu i urządzanie łąk kwietnych w mieście to inicjatywa Zarządu Zieleni Miejskiej, prowadzona w porozumieniu z odpowiednimi departamentami Urzędu Miejskiego.
- Rozważając zalety łąk kwietnych należy podkreślić ich pozytywny wpływ na otoczenie. Oprócz tego, że umożliwiają retencjonowanie wody, to także umożliwiają obniżanie poziomu drobnego pyłu i stężenia zanieczyszczeń w powietrzu. Oferują podstawę żywieniową wielu zwierząt i owadów, oddziałują pozytywnie na glebę dzięki bogatemu składowi gatunkowemu roślin rozwijających mocny system korzeniowy, który wspiera dotlenianie podłoża – wyjaśnia Irena Czarniejewska z Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu.

Czytaj więcej na  https://www.portel.pl/spoleczenstwo/w-miescie-powstaja-kwietne-laki/118262

   

 

 

 

INNE

Wydział Administracji Cmentarzy
  tel.609-670-775 i 609-671-383
    tel./fax (0 55) 231 79 51

 
Wydział Produkcji Ogrodniczej
  tel. (0 55) 234 10 75 wewn. 6

 

ADRES

Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu
ul. Krakusa 13-16
82-300 Elblag

KONTAKT

tel. (0 55) 234 10 75
sekretariat@zzm.elblag.pl

© Agencja Reklamowa GABO